Dotazy pro ČAPEK

Zde můžete vznést dotazy, a připomínky na libovolné téma týkající se ČAPEK. Buď vám odpovíme přímo zde, nebo přesměrujeme váš dotaz k zodpovědným orgánům ČAPEK. V případě složitějších dotazů prosím zadejte svůj email, abychom vám jeho prostřednictvím mohli odpovědět (váš email uvidí pouze pověřené osoby).

28.5.2015 - MPreuss: Prováděcí předpisy jsou součástí SŘ, jsou na konci jako přílohy. Ten o delegátovi je na straně 17.


28.5.2015 - Jarmila Růžičková: V soutěžním řádu je věta pod hlavičkou "Delegát": Práva a povinnosti delegáta upravuje prováděcí předpis. Kde tento předpis najdu? Děkuji


22.5.2015 - Milan: Tímto způsobem se uz roky boduje v Náměšti.


22.5.2015 - Pabust: Přesně jak píšeš Michale. Změnilo se pouze bodování, nikoliv čl. 11 KŘ, který tyto případy neřeší. O to více mne udivuje, že jste se shodli na tom, že je to s ním v souladu. A co se týče případu KO od začátku, tak tým nepostoupí z výchozí pozice a nijak to neovlivní bodový zisk, který je pro něj stále minimální.


22.5.2015 - MPreuss: Podle mě to zásadní, co se změnilo od roku 2012, je to, že se boduje celé startovní pole. V minulosti (když vznikal KŘ) se řešilo jen bodování první půlky. Podle mě se to za stávajícího stavu nemůže bodovat jinak. Co by se stalo, kdyby byl např. turnaj hraný KO bez základní části. To by někteří mohli skončit hůře než počet týmů, které na turnaj dorazily?


22.5.2015 - Pabust: Co se změnilo tak zásadního v čl.11 KŘ od nějakého roku 2012, kdy se v souladu s ním bodovalo jinak než dnes? Nic. Takže když příští rok nedojde k jeho úpravě, tak v souladu s ním se může zase bodovat jinak. To je nějak špatně ne, když je to pořád v souladu!?


22.5.2015 - Milan: v KŘ je to řešeno obecně, nelze rozpitvávat každý případ. Kdyby se na MČR2 dohrávalo na všech fázích vyřazení, dohrávali by 2x poražení o 64.-84. místo, poražení v baráži o 43.-63. místo, poražení v prvním kole KO o 33.- 42. místo. Takže to KŘ odpovídá a není to nic proti. Právě naopak. Těžko může deset týmů dohrávat o 33.-64. místo.


22.5.2015 - MPreuss: Co se týče pořadí při nedohrávaném KO, je to podle mě už úplně jiná otázka. Zde si ale myslím, že článek 11 KŘ jasně říká, že týmy pak sdílejí společné poslední místo bez ohledu na základní část turnaje. Jestli je to dobře je samozřejmě k diskuzi.


22.5.2015 - MPreuss: Ahoj, podle mě je zavádějící hlavně nazývat děravého pavouka KO64. Já vím, že tak je to v programu pro vedení turnaje a je v něm i místo pro 64 týmů, ale účastní se ve skutečnosti jen xx týmů a toto kolo by mělo být prostě KOxx. Jenže je jednodušší nazývat to KO64, kdy si každý umí snadno představit kolik kol se bude hrát atd.


22.5.2015 - Pabust: Milane, já to vše chápu, ale nevidím podporu v KŘ, což je něco, co se „má“ dodržovat a pokud znění nevyhovuje, musíme KŘ změnit a pak podle něj začít bodovat jinak. Ale ne dříve! Tak to vidím já.


22.5.2015 - Milan: Ahoj Pavle. Myslím si, že takhle je to jedině správně. Protože se skupiny a pak děravý pavouk moc nehrají, tak na to nejsme zvyklí. Pokud postoupí 42 týmů, není důvod, aby pak byl někdo najednou 64. Obdobně už se tak postupovalo například na "Prášilkách" v roce 2012. Tam ale 60. místo nebilo tak do očí. Bohužel pořadatelé této možnost někdy nevyužijí a v STK zřejmě nikdo na kontrolu vyčleněn není. Rozlišení KO32 (při nedohrávce) jde krásně udělat ve švýcaru podle umístění v základní skupině a přesto to neděláme. U skupin je to prakticky nemožné.


22.5.2015 - Pabust: Když už jste si vyložili článek 11 KŘ takto a „prolomili“ pojem KO64, tak jste měli rozlišit i KO32, kde někteří skončili s jednou prohrou a někteří se dvěma. Jediné co se dohrávalo je KO16 a to je snad nezpochybnitelné. Každopádně si myslím, že by KŘ, po tomto výkladu, měl dostát změn a to i SW na vedení turnaje (pojem KOxx?), který je pro pořadatele závazný. Asi s tímto v zahraničí nemají zkušenosti. To bude naše specifikum.


21.5.2015 - MPreuss: Ahoj, na správnosti připomínky Milana Fukala se shodla celá STK. Nemyslím si, že toto jde proti řádům. Článek 11 KŘ není v případě skupin specifický a v mnoha předchozích případech se dle mě rozumě uznala rozlišitelnost různého umístění v rámci skupiny. Co je bez dohrávky nerozlišitelné, je pořadí mezi všemi týmy, které byly ve skupinách na stejném místě (tj. například všichni na 3. místě musí mít stejné umístění). Ale např. týmy na 4. místě ve skupině lze rozlišit od týmů, které skončily 3. atd. Takto jsou standardně bodovány turnaje se skupinami od doby, kdy se začalo bodovat celé startovní pole. Poněkud problematičtější může být umístění týmů, které vypadnou v děravém KO. V tomto případě se KO účastnilo 42 týmů, ale zde se přikláníme k interpretaci, že případná dohrávka by se hrála o 33.-42. místo. Takže dle posledního odstavce článku 11 všem vypadnuvším připadne 42. místo.


21.5.2015 - Pabust: Děláte si z KŘ trhací kalendář. Článek 11 hovoří jasně. I když chápu důvody, nemohu porušit řády. A to, že někdo nepostoupí do KO64 (i když děravé)a nakonec je 63. mi hlava nebere. Přeji hodně zdaru ve Vašem počínání.


21.5.2015 - MPreuss: Ja take. Uz je to opraveno.


Vložit příspěvek:

Email není povinný a vidí jej pouze administrátoři webu. Pokud chcete, abychom vás byli schopni kontaktovat, prosíme o jeho vyplnění.