Pétanque v ČR

Kluby sdružené pod hlavičkou ČAPEK organizují každý rok více než 100 soutěžních turnajů, včetně Mistrovství ČR v několika kategoriích. Na regionální turnaje se můžete přihlásit i bez hráčské licence!

Každým rokem vysílá ČAPEK své reprezentanty na Mistrovství světa nebo Evropy. Největšího úspěchu dosáhly ženy na ME v roce 2007 v Turecku, odkud přivezly stříbrné medaile. České ženské týmy se na MS a ME prosazují pravidelně. Stejně tak se dařívá i juniorům. Muži ale v mezinárodní konkurenci zatím významnějšího umístění nedosáhli.

Česká republika mimo jiné také některá mezinárodní mistrovství hostila. Nejvýznamnější akcí bylo pořádání mistrovství světa juniorů v roce 2003, které se konalo v Brně. Ve stejném městě se později odehrálo také první kolo mistrovství Evropy klubů, kdy dorazily kluby ze Švýcarska a Walesu. Mistrovství Evropy klubů se konalo také ve Stolíně, kam dorazily kluby z Monaka, Lucemburska, Finska, Estonska a Švýcarska.

Mimo ČAPEK existuje v ČR také několik regionálních ligových soutěží. Seznam těch největších z nich, s velkou účastí hráčů licencovaných v ČAPEK, je k nalezení zde.