Superpohár letos ovládlo Vrchlabí

V sobotu 17. prosince 2016 se v Únětickém královském boulodromu odehrál druhý ročník Superpoháru. Do této nové soutěže se kvalifikují vždy nejlepší týmy z místních ligových soutěží, které se hrají po celý rok. K loňským prvním účastníkům z Brněnského pétanque poháru (BPP), Pražského poháru pétanque (PPP), Olomouckého pétanque poháru (OPP) a Vrchlabské ligy (VL) se letos připojili nově zástupci Polabské ligy pétanque (PLP).

Letošní ročník vzal pod svá křídla ČAPEK, hráči tak nemuseli platit startovné a navíc byl k dispozici kotel gulášovky včetně pitiva všeho druhu. Velký dík tu patří Petru Fuksovi, díky kterému se všichni hráči mohli cítit jako v bavlnce.

Letošního ročníku se z termínových důvodů nezúčastnil ani jeden tým z Brna, hrálo se tedy ve dvou čtyřčlenných skupinách každý s každým s postupem do semifinále, přičemž se jednalo o zápasy trojic s možností jednoho střídání během hry.

Ve skupině A zůstal bez výhry tým PCFT Sokoleč, jinak letošní vítěz PLP. „Zkratka znamená PC Free Tibet,“ upozorňoval kapitán Jan Svoboda, litujíc, že s sebou nevzal ještě tibetskou vlajku. Třetí místo obsadil olomoucký tým Les Boulets, složený ze studentů Slovanského gymnázia, jež se ani o víkendech neodtrhnou od svého učitele a zároveň kapitána Benjamina Hildebranda.

Ve skupině B se taktéž nedařilo zástupcům PLP a OPP, když bez výhry skončili vítězové OPP Mladí, složení z bratrů Skopalů a Voňků. Postoupit se nepodařilo ani Lipníku ve složení Vavrovič ml., Morávek, Chludilová, Salač, přestože hned v prvním zápase nadělili Mladým nejrychlejšího kanára dne.

Vyřazovací boje tak byly plně pod nadvládou Vrchlabí a Prahy, přičemž procenta byla v poměru 75:25 na straně hráčů z Krkonoš, když vezmeme v potaz, že se Žižkovský Pepíci skládají výhradně z hráčů 1. KPK. Situace po skupinách na sebe svedla obě dvojice ze stejné soutěže proti sobě. V prvním semifinále porazil Bilďa tým (Bílek D., Bílek V., Michalička, Mašek) svého souputníka Týme (Kapeš, Havel, Srnský, Venclová) a obhájil tak pozici leadera ve Vrchlabské lize. V druhém semifinále pak pražský tým 4+1 (Konšel, Slobodová, Vlk, Resl) bezpečně přehrál Žižkovské Pepíky (Brázda, Šebek, Hladký) a oplatil jim tak porážku v PPP.

V zápase o třetí místo tahali Pepíci proti Týme za kratší konec a když se skóre nezadrhlo ani na osmičce, vše směřovalo k výhře týmovému týmu Romana Kapeše. Za stavu 12:5 ale nevyužili šanci na poklidné dohrání zápasu a dali šanci Pepíkům ke sportovní verzi Pražského povstání. Obrat na konečný stav 13:12 znamenal pro Žižkováky sladkou tečku za dobrou sezónou.

Do finále proti 4+1 vstoupil skvěle vrchlabský Bilďa tým, úvodní pětka neboli rukavice udála ráz zbytku zápasu. „Strašně se mi líbilo, že nechali hrát mladý kluky a ti hráli fakt skvěle. Kdyby Lukáš Michalička udržel vysokou laťku, jakou nasadil v prvních čtyřech náhozech, mohli bychom leda tak jít domů brečet,“ zhodnotila Veronika Slobodová. V půlce zápasu se Pražané chytili a začali dotahovat, Bilďa tým si ale nenechal výhru vzít a po vítězství 13:7 se mohl radovat ze zisku nejvyššího českého poháru. „Těžíme z týmového ducha, který ve Vrchlabí nyní vládne,“ dodal Dan Bílek. Pavel Mašek už jen suše pronesl svojí oblíbenou větu: „Vlka vždycky.“

Vladimír Brázda - vloženo: 25. 12. 2016 23:04:44

Diskuze


Vložit příspěvek:

Email není povinný a vidí jej pouze administrátoři webu. Pokud chcete, abychom vás byli schopni kontaktovat, prosíme o jeho vyplnění.