Turnaj juniorů ve Stolíně

Druhou lednovou sobotu se uskutečnil turnaj juniorů ve Stolíně, kterého se zúčastnilo celkem 25 juniorů z domácího PEK Stolín, dále 1.KPK Vrchlabí, Petank Clubu Praha, Orla Řečkovic a olomoucké větve 1.Starobrněnského klubu. Turnaj se hrál na dvou hřištích v teplém „stanu“. Devět týmů hrálo ve dvou skupinách, ze kterých následně postupovaly dva nejlepší týmy. Zbylé týmy pak hrály o umístění.

V prvním semifinále porazilo družstvo z Vrchlabí ve složení Kobr, Maršík a Schon tým z Řečkovic. Ve druhém semifinále prohrál triplet Bílek, Vorel a Čanda s domácím týmem vedeným Martinem Hájkem mladším, který zápas ukončil káčkem. V zápase o třetí místo plné pěkných střel na obou stranách se z vítězství radovali hoši Orla Řečkovic (Bejšovec, Hanák a Novotný), kteří porazili tým vedený Vojtou Bílkem. Finále pak nabídlo dramatickou koncovku, ve které triplet Kobr, Maršík a Schon prokázal v napínavé koncovce pevnější nervy a zvítězil. Na stříbrné pozici pak skončil výborně hrající domácí tým ve složení Marková, Rousková a Hájek.

Po skončení finále proběhlo vyhlášení výsledků. Všichni junioři dostali ceny a poháry. Škoda jen, že se nedávala i cena pro nejužitečnějšího hráče turnaje, neboť Štěpán Kobr alias „muž bez nervů“ by si to za své výkony v semifinále a finále zasloužil. Ale jelikož je triplet týmová hra, uznání zaslouží i zbylí členové vítězného týmu a vlastně všichni zúčastnění junioři. Poděkování také patří všem trenérům a také řidičům, kteří bezpečně dovezli děti do Stolína a pak zpět domů. Turnaj byl opravdu výborně zorganizován a místní klub PEK Stolín a jeho členové zaslouží obrovskou pochvalu. Doufám, že bude podobných turnajů v letošním kalendářním roce více. Vždyť není nic lepšího, než otestovat své sportovní dovednosti v souboji se svými vrstevníky.


Jakub Cimala,
Orel Řečkovice
Michal Preuss - vloženo: 24. 1. 2018 11:59:55

Diskuze


Vložit příspěvek:

Email není povinný a vidí jej pouze administrátoři webu. Pokud chcete, abychom vás byli schopni kontaktovat, prosíme o jeho vyplnění.