20. Mistrovství ČR juniorů v pétanque 2018

V letošním roce probíhalo soustředění juniorů jiným způsobem. Komisi mládeže se podařilo zajistit trojici francouzských lektorů, kteří se ve Francii dlouhodobě věnují práci s mládeží v reprezentaci. Jmenovitě to byli: GRANGE Francois, DINIEL Guy a CARREAU Jordan.

Bylo dohodnuto, že francouzští lektoři budou pracovat s našimi juniory od začátku do konce soustředění podle francouzského scénáře. K dispozici měli členy KM a kouče z jednotlivých klubů, kteří se zúčastnili soustředění. Celkem se zúčastnilo 45 juniorů.

Po rozdělení juniorů do pracovních skupin byly na programu tréninkové ateliéry, přibližování, nácvik střelby s důrazem na individuální přístup k účastníkům soustředění.

Ve druhé části programu / sobota – neděle / bylo na programu MČR juniorů trojic, kterého se zúčastnilo celkem 14 družstev. Nejlepších 8 družstev postoupilo do K8, zbývajících 6 družstev hrálo „B“ turnaj. Mistrem ČR se stalo družstvo vedené Robinem Konšelem + (Martin Hájek, Filip Vedral a Jan Ježek). Na druhém místě skončilo družstvo PAK Albrechtice / sourozenci Poláchovi a Daniel Mrowiec./

Paralelně probíhalo Mistrovství ČR juniorů ve vyrážení. Kvalifikovalo se celkem 26 juniorů a nejlepších 8 postoupilo do závěrečných bojů. Titul mistra ČR v juniorech obhájil Robin Konšel (P.C.B.D.), který ve finále porazil Michala Zdobinského (PC Sokol Lipník). Příjemným překvapením bylo třetí místo Štěpána Kobra z 1.KPK Vrchlabí.

Ve funkci ředitele obou turnajů působil Jan Hudík (PCBD Brno), hlavním rozhodčím byl Jirka Ježek (PEK Stolín). Oběma patří velké poděkování za dobře odvedenou práci. KM děkuje také všem, kteří pomáhali při obou turnajích.

Závěrečné hodnocení provedl předseda Komise mládeže ČAPEK Pavel Hejl, který poděkoval a vysoce ocenil práci francouzských lektorů. Pozitivně zhodnotil jak průběh soustředění tak i průběh a výsledky MČR juniorů 3x3 a MČR ve vyrážení.

Podle jeho slov Komise mládeže v nejbližší době vyhodnotí průběh a výkony jednotlivých hráčů na MČR juniorů a sestaví užší výběr (8 – 10) hráčů, se kterým bude pracovat v přípravě na letošní Mistrovství Evropy 2018 ve Španělsku.

Příjemným překvapením pro všechny účastníky byla návštěva prezidenta ČAPEK Petra Stokláska, který popřál všem účastníkům hodně úspěchů v závěru mistrovství ČR a také do dalších let, aby naše juniorská reprezentace dosáhla lepších výsledků.

Alois Řezník, člen KM

Michal Preuss - vloženo: 12. 6. 2018 09:41:48

Diskuze


Vložit příspěvek:

Email není povinný a vidí jej pouze administrátoři webu. Pokud chcete, abychom vás byli schopni kontaktovat, prosíme o jeho vyplnění.