MČR klubů

MČR klubů je v současné době jedinou dlouhodobou soutěží pořádanou v rámci ČAPEK. Hraje se v období jednoho roku. V soutěži může startovat pouze klubové družstvo, tj. družstvo složené z hráčů, kteří jsou registrováni v jednom klubu přičemž v týmu musí být minimálně jedna osoba opačného pohlaví, aby se jednalo o družstvo smíšené.

Nejvyšší soutěží je Extraliga složená z osmi nejlepších týmů. Extraliga se hraje systémem každý s každým bez vyřazovací části. Vítěz Extraligy má právo reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy klubů.

1. liga je dle počtu přihlášených družstev rozdělena na regionální skupiny, kde nejlepší ze skupin bojují o dvě postupová místa do Extraligy ve vyřazovací části.

Více technických podrobností lze nalézt v Soutěžním řádu. Ligová komise před začátkem každého ročníku vytvoří dle přihlášených družstev pevně daný rozpis utkání u jednotlivých pořadatelů. Rozpis se sestavuje s ohledem na rovnoměrný a co nejnižší počet kilometrů najetých jednotlivými družstvy při cestě za jejich oblíbeným sportem. V termínové listině jsou na zápasy MČR klubů pevně vyhrazeny 4 termíny. Ve snaze nekolidování s termíny turnajů jde především o neděle, využívají se i případné svátky.

Tato soutěž se v současné podobě začala hrát v roce 2012 a počet zapojených týmů rok od roku průběžně stoupá. Díky nutnosti jednotné klubové příslušnosti a dlouhodobému charakteru soutěže vyvolává tato soutěž v hráčích specifické pocity jakými jsou např. klubový patriotismus, zvýšené týmové cítění a podpora či větší důležitost jednotlivých utkání oproti klasickým turnajům.

K tomu, abyste se zapojili, stačí málo - sehnat alespoň šest hráčů z jednoho klubu a do 1. března daného roku se přihlásit e-mailem na adresu členů Ligové komise.